Täna on pühapäev, 19. august

Arvutiring

 

Arvutiring õpetab arvutit nii seest, kui väljast. Olulisel kohal on tark tegutsemine internetis ning ohtude vältimine. Samuti õpitakse kasutama enim kasutatavaid programme nagu Word, Excel ja Powerpoint ning saatma e-kirja. Uuritakse 3D printereid ning kujundatakse endale 3D meene.

Vanuserühm II – IV klass.

Osalustasu puudub.

Õpetaja Rein Mänd

Korraldus

Tunnid toimuvad 1 kord nädalas.

Tunni kestvus 60 minutit.

Õppeaeg 1 aasta.

Rühma suurus kuni 15 last.

Eesmärgiks on õppida tundma arvuti, arendada arvutikasutamise oskuseid ja turvaliselt ning eetiliselt internetis käitumise õpetamine.

Tegevuse sisu:

Vaatame arvuti sisse ja uurime, mis mida teeb. Õpime internetis käituma turvaliselt ja ka eetiliselt ning kuidas vältida rumalaid vigu, mis võivad arvuti viirusega nakatada. Õpime, kuidas kirjutada e – kirja. Õpilased saavad algteadmised MS Office programmidest Word, Excel ja Powerpoint. Uurime, mida ja miks tehakse 3D printeritega ning õpime kasutama lihtsat 3D kujundusprogrammi 123 Design. Iga õpilane saab ise kujundada asja, mille ka välja prindime.

Tulemus: õpilane on kursis, kuidas arvuti töötab. Oskab kasutada vastavalt oma võimetele MS Officet, teab kuidas on eetiline internetis käituda. Oskab end kaitsta internetiohtude eest ning tal on algteadmised 3D kujundamisest ja printimisest. Kursuse lõpus sai iga osaleja kujundada ja printida 3Ds meelepärase meene.